FIRIN TASARIMLARI

KÜRLENME / KURUTMA FIRINLARI

.çeşitli uygulamalar için farklı fırın tasarımlarımız mevcuttur :

  1. Kutu tipi - Bu tür fırınlar zemine monte, giriş ve çıkışlarında otomatık açılır kapılaı olan, adım adım giden konveyör hareketine veya manuel yüklemeye uygundur  Kapılar açıldığında duman ve ısının kaçmaması için kapı üstü emiş davlunbazları bulunur . Genel olarak attan üflenen hava üstten emilerek ısıtma ssteminden sirküle edilerek parçaya aktarılan ısı geri tamamlanır.
  2. Zemine monte sürekli akışlı  ( kontınü) - sürekli akan Konveyör sistemlerine uygundur  giriş ve çıkışlarda ısı kaybını engellemek için hava perdeleri ile donatılırlar. Hava üfleme ve geri dönüşleri boyanacak parçalara göre değişmekle beraber genelde alttan besleme  üstten emiştir . Isıtma sistemleri yer müsaitse fırının yanına fakat  genelde üstüne konulur
  3. Deve sırtı ( A tipi ) fırınlar : Giriş ve çıkışlarda fırın bir rampa ile yükselip alcalan bir tünel şeklindedir. Bu şeklde hava perdesine gerek kalmadan ısı kaçakları engellenmektedir . Buraya kadarki fırınlarimız konveksiyon tipi , hava dolaşımlı fırınlardır
  4. Infrared fırınlar : yalıtımlı bir tünel içine infrared prensibi ile öaalışan lambalardan veya gazla yaılara kızdırılan tüplerden oluşan bir ısı yansıtma sistemi döşenir. iş parçalarına ısı ışınım yoluyla iletilir.
  5. türbülatörlü ışınım fırnları;  byanın ilk kabu kürlenmesini ve dokunma kuruluğuna gelmesşni sğlayan ısıma zonunda radiuslu bır ışıım paneli tüneli vardır. Paneller arkadan ısıtılarak kızdırıır ve ışınım yoluyle ısısını iş parçalarına atarır. bu bölgede hiç hava hareket yoktur ve toz problemi minimumdadır.boya dokunma kuruluğuna ulaştığında artık tozun yapışması mümkün değldir ve türbrülatör fanlar devreye girerek ısı transferin hızlandırırlar.

size özel bir çüümümüz muhakkak olup ayrıntılar için arayınız